Pár nesčítaných obyvateľov

Autor: Mária Rovňanová | 10.6.2011 o 8:08 | Karma článku: 8,62 | Prečítané:  1732x

Konečne už utíchlo veľké "hallooo" okolo sčítavania obyvateľstva a tak som sa opýtala bezdomovcov pravidelne sedávajúcich i občas ležiacich na lavičke pred vchodom, či ich niekto sčítal? Zjavne nerozumeli o čom vôbec hovorím, tak som zašla do podrobností, či za nimi prišiel niekto, kto si hovorí sčítací komisár a požiadal ich o vyplnenie nejakého modrého tlačiva? To ste mali vidieť tie pohľady...cítila som sa ako Venušanka. Však ako by aj o niečom takom vedeli, keď nemajú internet a noviny tiež nekupujú. Podstelú si už starými prečítanými, čo niekde našli. A tie rozhodne nečítajú.

Tak som si našla stránku o sčítaní „scitanie2011" ako si túto povinnosť mali splniť bezdomovci? Tak toto som sa veru nedozvedela. Stále dookola sa tam píše len "o domácnosti" ..citujem:

„Sčítací komisár odovzdá bývajúcim členom domácnosti sčítacie tlačivá." alebo „Každá domácnosť bude požiadaná o vyplnenie tlačív..." alebo „..sčítací komisári budú navštevovať všetky domácnosti vo svojom sčítacom obvode.."

...a čo tí, čo nemajú žiadnu domácnosť ??? S takými náš štát nepočítal? Alebo si nechcel kaziť len nejaký priemer?

Ale zato som sa dočítala, že prečo sa oplatilo sčítať sa..." Zapojiť sa do sčítania znamená zanechať generáciám, ktoré prídu po nás, správu o tom, ako sme žili my, ich predkovia."

Takže BINGO! ...ďalšie generácie nebudú mať ani potuchy, že niekedy v 21.storčí existovali bezdomovci!!  A verím, že by nemali problém uviesť, že nikde nie sú zamestnaní, že nemajú chalupu, ani chatu, ani žiadne metre štvorcové, ktoré by im patrili.

A len tak pre zaujímavosť uvediem vlastnú skúsenosť:

Príde sčítací komisár, odovzdáva mi tlačivá pre majiteľa bytu a ich príslušníkov, ja len preberiem, nakoľko som v prenájme. Na moju otázku:

 „a ja nedostanem?".. opýtal sa, že kde mám trvalý pobyt?

„nemám... mám  v OP uvedené len mesto" Nebudem vám tajiť, jeho začudovaný výraz v tvári

to ako?? ...dám vám kód, ale musíte sa mi tu podpísať"

„stačia 3 krížiky?" :))

„nie"  :))

„tak potom ostanem radšej bezdomácnosťová naďalej"...mávla som  ľahkovážne zo srandy rukou

 „no dobre" ...pokrčil plecami a s úsmevom odišiel.

Žiadne „to musíte, alebo máte povinnosť, alebo žeby citoval paragraf" som nepočula. Žeby  si nechcel zarobiť? No čo už? Však prinajhoršom sme evidovaní na matrike od narodenia a dokonca o tom mám aj rodné listy...a zatiaľ som si môj úmrtný list nečítala :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?