Chudobnej musí stačiť nič, bohatá chce stále viac?

Autor: Mária Rovňanová | 12.4.2011 o 14:44 | (upravené 12.4.2011 o 18:00) Karma článku: 23,05 | Prečítané:  9871x

Minule som stretla kamaráta. Vždy mal úsmev na tvári, no teraz aj smútok v očiach. Nielen ženy, ale aj chlapi sa potrebujú občas porozprávať. Len potrebujú aktívne počúvanie...alebo ináč...počúvanie so záujmom. Ale to je asi u oboch pohlaví rovnaké. Možno keby sme viac skutočne počúvali  partnera či partnerku, a nesledovali pri tom šport alebo telenovelu , tak by bolo možno aj menej rozvodov.

Sadli sme si teda na kávu a na moju provokáciu „tak spusť, čo ťa trápi" mi hovorí:

„Vieš, že už som dlho rozvedený...a tak som si minule požiadal súdne o úpravu styku s dieťaťom. Aby som ho mohol vidieť častejšie ako len raz za mesiac, aj cez prázdniny, či vianočné sviatky." Nakoľko som  aj ja rozvedená, prišlo mi to ako samozrejmosť, dokonca sa mi žiadalo vykríknuť „koooonečne!!". Ja so stretávkami detí  s  otcom problémy nerobím, preto mne to všetko znie ako "španielska dedina".  Na to pokračoval:

„Ale keďže mi súd vyhovel a exka nebola 2x nadšená, zúrila ako tigrica v klietke, tak som vedel, že mi to nejako vráti. A už to začína. Požiadala o zvýšené výživné... 4-násobne vyššie ...chce 350 € mesačne!! " Ja som sa zhlboka nadýchla a skoro mi káva zabehla. „Čožeee??!!! Na 9 ročné dieťa?"  Zamyslela som sa, či som ja taká skromná alebo hlúpa??

„Vieš, kebyže naozaj nemá, tak nepoviem, ale má vyšší príjem ako ja ...má 1 800 € mesačne!" V tej chvíli som už nič nechápala. Lebo viem, že tá jeho ex pracuje v štátnom podniku, a že aj ja prispievam nie malou čiastkou na jej plat...potrebujem plyn. No a čo som sa ešte dozvedela od kamaráta nepodnikateľa ? :

  • - že štát nezaujíma súčasná jeho rodina, či ju bude mať zčoho živiť
  • - že bývalú nezaujíma, že ak bude nezamestnaný anebude to mať zčoho platiť, tak pôjde do basy
  • - že keď si ona zobrala hypotéku na 3 izb.byt rozpočítala to na dieťa, on musí tomu dieťaťu platiť polovicu
  • - že dieťa má právo udržiavať nadštandard ako jeho rodičia/matka
  • - že matka dieťaťa uzatvorila dieťaťu kapitálové poistenie na 120 €/mesačne bez otcovho súhlasu, on musí na to prispievať polovicou, lebo je to sporenie pre dieťa
  • - že pečiatka od známeho lekára na pohotovosti postačí na to, aby dieťa nemusela vydať otcovi, hoci ono sa zdravé a vysmiate na neho pozerá cez okno
  • - že rozvedený otec nemá takmer žiadne práva, len povinnosti

 

Som zvedavá, na akú čiastku sa mu to podarí znížiť??..ak sa vôbec podarí.

Keď si predstavím, že kamarátka - predavačka v hypermarkete už 20 rokov nevidela žiadne alimenty, lebo ten jej exmanžel je stále nezamestnaný /chudáčisko/ a štát nemá na to žiadne páky, tak potom kde je spravodlivosť? Na dovolenke?

A chválim oteckov, čo poctivo platia...a mamičky, čo vedia, kde je pomyslená hranica a i napriek tomu, že nedokázali spolu žiť, dokážu spolu ešte stále slušne komunikovať a nevydierajú sa vzájomne či už citovo alebo finančne cez deti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?