Keď mama štrajkuje...

Autor: Mária Rovňanová | 25.1.2011 o 14:40 | Karma článku: 23,23 | Prečítané:  4859x

Asi to poznáte rovnako ako ja. Prídete domov z roboty a pozerajú na vás nevynesené smeti, neumytý riad a organizovaný neporiadok v detskej izbe /tak to nazvali moje deti/. A doma nikoho...teda okrem 6 škrečkov v akvárku. A ak by sa aj našiel iný živý tvor, tak rozhodne bude sedieť pri počítači na sociálnej sieti, so školským zošitom pred sebou a popri tom hrať - vraj - strategickú hru so slúchadkami na ušiach, kde pri každej nepodarenej akcii musí o tom vedieť celý panelák a ja. Hmm..aké sú tie dnešné deti šikovné, keď chcú??

Tak som si povedala: „Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva!!" a vyhlásila som nezverejnený štrajk. Hlavne nenápadne a s úsmevom na tvári. Príde domov numero Uno:

„ahoj mami, ako bolo v robote?" ... otázka poteší len v tom prípade, ak ho zaujíma aj odpoveď

„dííík, nič výnimočné sa nedialo" - odpovedám už len štyrom stenám a škrečkom

„máme niečo jesť? - bol som v posilke a som hladný!!"

„niečo si isto nájdeš v chladničke!...alebo v hrnci na balkóne!" - kričím,  neviem do ktorej miestnosti??

„mamiii, prosíííím, ja nestíham, ešte sa musím osprchovať a potom bežím na diskotéku, neurobila by si mi praženicu zo 6 vajec?"

„prepáč, ale teraz čítam a ešte som nedopila čaj" ..zrejme jeho bystrému oku neušlo, že niečo sa deje lebo s úsmevom od ucha k uchu sa na mňa pozrel a začal robiť praženicu. V tom prichádza domov moje numero Due, trošku so zodpovednejším prístupom k poriadku:

„ahoj mami, ako bolo v robote?" ...dáva mi bozk na líce, ostáva a čaká na odpoveď..moja odpoveď sa nemení... a naďalej nič nevyčítam, ani policajta nerobím

„mami, prepáč, ja tie riady za chvíľku umyjem a Uno nech vynesie smeti!!" ...rozdeľuje činnosti

Mami si otvorila „noťas" so sociálnou sieťou, pustila si svoju muzičku a vníma situáciu. Numero najedené praženicou dopopuku zháňa, čo si obliecť na diskotéku. Neviem, či len ja mám vždy ten pocit, že deti si chcú obliecť práve to, čo nie je ožehlené?? Donesie tričko, mikinu, dokonca aj košeľu s krátkym rukávom, vytiahne žehliacu dosku, žehličku a hľadí na mňa....

„mami, vidím, že máš robotu??....haha"

„jojo...píšem si" ... môj úsmev na tvári ho odrádza od prosby požiadať, aby som mu niečo ožehlila, a tak sa len všetci na seba usmievame /občas aj bez irónie/, ja sa občas pozriem ako sa mu parí zo žehličky, on mi nenápadne obzrie fotky kalerábnikov a v kuchyni ako dobré znamenie, tečie voda....a vtom príde reklamný spot numera Uno:

„Chlapi, ak sa chcete naučiť variť, prať a žehliť, kúpte svojej mame notebook!"

Pochopené! Misia splnená, štrajk ukončený! :))

Keď numero Uno odchádzal, ešte som sa ho opýtala: "A ideš si hľadať aj frajerku na diskotéke?" :))

"Mami, až tam bude vysoká blondína, inteligentná, s veľkými prsiami a bude piť menej ako moji traja kamoši dohromady, tak ti ju predstavím a niekedy zoberiem za ženu!!"  /dodávam, že vraj vidieť dnes dievča na diskotéke aby nebolo opité, je ako vidieť padať meteorit/

 

Na záver snáď len citát Chalíla Džibrána o deťoch: "Môžete im dať svoju lásku, ale nie svoje myšlienky, lebo ony majú svoje vlastné myšlienky. Môžete sa usilovať byť ako ony, ale nechcite ich urobiť podobnými sebe, lebo život sa nevracia ani nezostáva pri dnešku."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Majú živnostníci právo na dovolenku? Ako rozhodol európsky súd

Nie je živnostník ako živnostník.


Už ste čítali?