Nepite nič, čo ste si sami nenamiešali!

Autor: Mária Rovňanová | 9.1.2011 o 16:20 | Karma článku: 4,61 | Prečítané:  1470x

Čo s načatým večerom? Teda neviem ako vy, ale ja mám ten pocit večera už od rána...hmla, vlhko a v byte šero. Kto chce, nech sa nechá mnou zlákať na jeden filmík. Sladkú romantiku si dnes nedáme /stačia predsa sladké rozmrazené miniveterníčky :))/ Mňa bavia skôr tie psychologické, či už drámy alebo thrillery, kde sa môžem "vŕtať" v charakteroch postáv a na tomto sa dá aj zasmiať...či vlastne občas uškrnúť. Nepozerávam vopred percentá na csfd.cz, ja si skôr vyberám podľa neodborných recenzií na filmklube, ale dnes som to výnimočne pre niektorých urobila. Čiže ak vám nestačí 72%, tak to ďalej ani nečítaje:)

Aj vy máte záľubu zahrávať sa anonymne so ženami na internete ako Jef vo filme V pasci? Pozor, niekedy sa to môže aj vypomstiť. Nielen muži, ale aj ženy a dievčatá sa rady zabávajú. Tak sa na to dnes pozrieme z toho ženského hľadiska.

Takto nejako to začalo aj s našou dvojicou, 32 r. Jeffom fotografom, ktorého si zahral Patrick Wilson a 14 r. Hayley / Ellen Page/, ktorá mu bola v tomto prípade rovnocennou partnerkou. Obaja totiž úžasne stvárňujú životné charaktery postáv a máte pocit, že s nimi žijete aj cítite. Jeho teória bola: "Tváre ľudí klamú, musíš sa najskôr zoznámiť na nete, aby si vedela, čo je vo vnútri." Ak jej chcel imponovať, rozhovory o tom, čo ju baví neboli pre neho prekážkou, lebo na dané témy neodpovedal hneď, stačilo 2-3 minútky na Googli a konverzácia mohla pokračovať. Lenže hop...omyl! Nemôžete používať všetky frázy, lebo ani dievčatká nie sú také hlúpe ako vyzerajú cez monitor.

 

A jej taktika? Ona je presvedčená, že on je pedofil, a tak s ľahkosťou imidžu dievčatka dovolí si koketovať a provokovať ho svojimi rečami aby dosiahla stretnutie. Stačili jej na to 3 týždne, aby ho dostala tam, kam chcela. Do jeho bytu. Nebudem tajiť to, čo iní už v recenziách odtajili, že tu pôjde o kastráciu. Páni, stíska vám kolienkami, či ste si práve preložili nohu cez nohu? Už sa vidíte spútaní na stole v adamovom rúchu a so sáčkom ľadu v rozkroku? Pýtate sa ako Jeff, kde sa zrazu podelo to hravé rozpustilé dievča? Prečo zrazu ten chladný výraz v jej tvári? A kde malo tú silu priviazať ho na stôl?

 

Maličkosť pre našu šikulku-teenagerku Hayley. Nemal piť to, čo si sám nenamiešal! Od tejto chvíle som sa bavila /dúfam, že mi to páni odpustia/ na je cynizme s chladnou tvárou, ako mu všetko rozpráva, každý krok čo ide urobiť, doslova ho prosí aby sa nehýbal lebo potrebuje mať istú ruku a to všetko s otvorenou knihou anatómie vedľa skalpela a kamerou za chrbtom. Tak dobre to hrá, že nerozoznáte, kedy je jej súcit úprimný. Dokonca mu dá aj napiť vody, so slovami: "Toto je voda, čestné skautské!"

On si myslí, že je chorá, ponúka jej, že ak to neurobí, zaplatí jej terapeuta. Roztrasený na stole sa jej pýta: "Vie vôbec tvoja mama, že chlapom urezávaš gule?"

Ona: "Nie, ja som to ešte nikdy neurobila. Možno jej to poviem, keď prídem domov."

Tu je namieste otázka, kto je tu vlastne duševne chorý, ak on je pedofil a v byte má plno obrázkov polonahých nedospelých dievčat? Áno, celý príbeh sa odohráva v jeho byte, ale ani si to nebudete uvedomovať. V jednoduchom a krásne zladenom. Už len červená farba na stenách vám signalizuje, že to nuda rozhodne nebude. Kameraman sa pekne pohral s výrazmi tvárí. Zábery kamery do očí, alebo na ústa...a ticho.

Krásne jednoduchý a žánrovo originálny príbeh. Naviac, napínavý thriller bez kvapky krvi, /a to je čo povedať/ , humorný a smutno-krutý zároveň. Dialógy fungujú bezchybne, čím je zaručený aj neuveriteľný herecký koncert oboch hercov, čo vám prinesie sugestívny zážitok o akom sa vám a vašim nervom ani nesnívalo.

Ale aby vás nechytila depresia skôr ako si toto dielko pozriete, ešte jeden úsmevný dialóg:

- "Kastrácia je považovaná za najľahší chirurgický zákrok. A tisícky farmárov na celom svete kastrujú svoj dobytok. Takže keď to môžu robiť oni, dokážem to kľudne aj ja."

- "Nie som žiadny dobytok!!!"

- "Stále si hovor, že si žrebec!"

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Majú živnostníci právo na dovolenku? Ako rozhodol európsky súd

Nie je živnostník ako živnostník.


Už ste čítali?