A Ty, s kým bankuješ?

Autor: Mária Rovňanová | 6.4.2011 o 12:45 | Karma článku: 8,70 | Prečítané:  2480x

Keď vidím tento reklamný spot, konkrétne ten v saune, tak im zakaždým so žehličkou v ruke,  úsmevom na tvári  a „osýpkami" na pätách odpoviem: „s nikým!!" Najradšej by som im pri tom vyplazila jazyk, ale som už veľká a mama mi vždy hovorila, že to sa nepatrí.  A čo ak by ma pri tom videli deti?  Ale kto posúdi, čo sa patrí a čo nie?? A tak som sa včera vybrala aj ja... bankovať.

Z jazykovej drezúry, som sa na to ešte nepozerala, či je to vôbec  spisovné  slovo, čo sa týka občana a banky, ale aj ja poznám bankovanie, ale úplne odlišné. A hlavne pri tom „mojom" nemáte nervy, nepočítate na kalkulačke úroky, ale robíte niečo pre svoje zdravie.  A o aké bankovanie ide? No predsa o to liečebné. Pre neznalých, možno šarlatánske.

Prvá zmienka o bankovaní sa uchovala vraj už 3 300 pred n.l. v Mezopotámii. Tak isto sa táto liečebná metóda používala aj v Egypte 2 200 pred n.l. a aj v starom Grécku. Detailne o tom napísal aj Hippokrates, či najstarší a najdokonalejší systém liečby na svete - ajurvéda. Takže, ak to pomáhalo im, prečo by to nepomohlo aj mne ?

Vystrela som sa na masážny stôl s odhaleným chrbátikom a terapeutka mi zľahka premasírovala chrbát, aby sa prehrial. Hmm..tá vôňa bola tuším levanduľová. Nahmatala bolestivé miesto, aj iné hrčky či stuhnuté miesta, nahriala banky - sklenené nádobky znvútra a priložila na chrbát. Tie potvory, sa prisali ako pijavice. Nepálili. Išlo o tzv. suché bankovanie, na základe podtlaku. Pri tónoch relaxačnej hudby som si poležala  pol hodinku a dnes je mi fajn. Prešlo to aj bez liekov. Mám síce na chrbáte ešte červené mapky, ale pri tej sedavej robote si toho naozaj nikto nevšimne :)

Po bankovaní som dostala doporučenie, dodržiavať aspoň dva dni  poctivo pitný režim, aby sa telo lepšie detoxikovalo. Priznávam, že tejto „činnosti" - pitiu čistej vody, sa moje telo akosi bráni. Vôbec nie je smädné. Musím popátrať po príčinách. Najlepšie asi u „môjho" akupunkturistu. Ale jeho ihličiek sa tiež nebojím :)

Sami to radšej neskúšajte, treba na to znalosti z oblasti TČM /tradičná čínska medicína/...čiže niečo o meridiánoch, akupunktúrnych či akupresúrnych bodoch. Bankovaním sa dajú liečiť niektoré bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy, ale aj pôsobiť na vnútorné orgány, ako sú  obličky, močový mechúr, žalúdok, slezina, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány. Je dokázaný aj vplyv na imunitu, či lymfatický systém.

Takže nie je bankovanie ako bankovanie. Radšej za ušetrený euráčik za poplatok v banke, pôjdem opäť na bankovanie :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?